Asansör Modül H H1 Belgesi (2014/33/AB)

Anasayfa » Asansör CE Belgesi (2014/33/AB) » Asansör Modül H H1 Belgesi (2014/33/AB)

Modül H Nedir?
2014/33/AB yönetmeliğinde bulunan en popüler (CE) uygunluk değerlendirme prosedürüdür.Asansör firmalarının, tasarım konusunda sınırlamaları olmaksızın istedikleri tipte sınıfa göre elektrikli ve hidrolik asansörler yapabilmesini sağlayan tam kalite güvence sistemi belgesidir.

Modül H Belgesini Hangi Firmalar Alabilir?
Bünyesinde SMM'li Elektrik ve Makine Mühendisi bulunduran asansör firmaları Modul H belgesi alabilirler. Firmada her iki mühendisinde SMM Belgesi bulunması Modul H belgesi için zorunludur.

Tasarım İnceleme (Risk Analizi)
Modul H belgesi sahibi olan firmalar; Risk Analizini Tasarım İnceleme belgesi alarak her Risk Analiz konusu için (alçak tavan, yetersiz kuyu dibi, yetersiz kuyu üstü hacmi vb.)  ayrı ayrı alınıp Modül H belgesinin geçerlilik süresince kullanabilir. Belge gözetiminde Tasarım İnceleme ve Ce Belgeleri yenilenir.

Tasarım inceleme belgesi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Modül H Belgesi,  2014/33/AB asansör yönetmelik kapsamında bulunan harmonize EN 81-20 & EN 81-50 standardına uygun olarak, tam kalite güvence sistemi ile monte edilen asansör denetimi sonucu elde edilen belgelendirme işlemidir. Modül H belgesi her sene gözetim gerçekleştirilerek yenilenir. Denetçiler firmaya ait olan montajlarından ve EN 81-20 & EN 81-50 standardına uygun yapılmış herhangi birisine inceleme gerçekleştirir.

İnceleme neticesinde herhangi bir uygunsuzluk bulunmazsa raporlar onaylanmış kuruluşa gönderilerek belgelendirme işlemleri sonuçlanınca belge basıma geçilir. Eğer uygunsuzluk tespit edilirse, uygunsuzluk giderilerek CEMKA mühendislik vasıtası ile onaylanmış kuruluşa iletilir. Asansörde can güvenliğini tehdit edecek bir durum gözlenirse denetim iptal sürecine gidilir  ya da tekrar denetim yapılır.

Modül H Belgesi İçin İzlenecek Yol Haritası

Modül H Belgesi Sıkça Sorulan Sorular

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene