Asansör Marka Tescil Belgesi ( 07, 37 Sınıf )

Anasayfa » Asansör Marka Tescil Belgesi ( 07, 37 Sınıf )

Marka Tescili Nedir?

Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Asansör firmalarının marka sınıfı nedir?

Asansör firmalarının marka NICE sınıfları 07 ve 37 dir.

07 de bulunan kısmı Kaldırma, taşıma ve iletme makineleri: asansörler, yürüyen merdivenler, vinçler, aynı işleve sahip robotik mekanizmalar.

37 de bulunan kısmı Asansör tamiri ve bakımı hizmetleri.

Marka Başvurusu Nasıl yapılır?

Marka başvurusu TPE ye kayıtlı vekiller aracılığı ile daha güvenli ve hatasız şekilde yapılabilir. CEMKA mühendislik TPE nezdinde sizi temsil etmeye yetkili marka vekilliği hizmeti vermektedir.  Aşağıdaki bilgi formlarında marka vekaletnameyi doldurup bize fakslarsanız başvurunuza başlayabiliriz.

Faks: 0 232 469 15 72

Marka tescili Türk Patent Enstitüsü nezdinde yapılır. Türk Patent Enstitüsü’nde kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile de yapılabilir.  Tescil süreci doğru araştırma, takip ve bilgi birikimini gerektirir. Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir.
Tescil koruması başvurunun yapıldığı gün saat ve dakika itibariyle başlar. Marka tescil başvurusunun yapılmasından sonra Türk Patent Enstitüsü tarafından başvurunun şekli şartları yerine getirip getirmediği kontrol edilir ve başvuru sahibi veya vekiline resmi yazı ile bildirilir.

CEMKA mühendislik TPE de kayıtlı marka vekilliği hizmeti vermektedir.  CEMKA mühendislik yine HYB belgesinde olduğu gibi  işini önemseyip  sadece siz asansörcüler için marka vekili bulunmaktadır. Vekil kayıt numarası 1456 dır. 

Marka Başvurusu İçin İzlenecek Yol Haritası

Marka Tescili İçin İzlenecek Yol Haritası

Marka Tescili, ürünlerinde yada sağladığı hizmetlerinde belli bir marka kullanan marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Marka Tescilinin amacı, özel yasa ile getirilen korunmadan yararlanmak anlamındadır. Asansör firmaları faaliyetlerini kendi markaları altında TS 12255 Hizmet Yeterlilik Belgesi alabilmek için Marka Tescili yaptırmak zorundadırlar. Nice sınıfları 07 ve 37 dir.

Marka Tescili Sıkça Sorulan Sorular

 • Marka Tescil Nedir? Neden Marka Tescil? Open or Close

  Bir işletmenin mal veya hizmetini diğer işletmenin mal veya hizmetinden ayıran her türlü işarete marka denir.Firmalar için marka özeldir ve kendine aittir. Bu durumu garantiye almak için marka tescil bir firma için ilk önceliktir.

 • Marka Tescil Kriteri Nelerdir? Open or Close

  Kişilerin isimleri, sloganlar, şekiller, sayılar ve her türlü işaret marka tesciline konu olabilir. Marka tescilinde en önemli unsur markaya konu olan işaretin ayırt ediciliğidir. Ayırt edicilik marka tesciline konu olan isim,işaret veya şeklin diğer mal ve hizmetlerden bariz bir şekilde farklı olması kriteridir.

 • Marka Tescili Nerede Yapılır? Open or Close

  Marka tescili Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılır. Türk Patent ve Marka Kurumu’nda kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile de yapılabilir.Tescil süreci doğru araştırma, takip ve bilgi birikimini gerektirir. Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir. Tescil koruması başvurunun yapıldığı gün saat ve dakika itibariyle başlar. Marka tescil başvurusunun yapılmasından sonra Türk Patent Enstitüsü tarafından başvurunun şekli şartları yerine getirip getirmediği kontrol edilir ve başvuru sahibi veya vekiline resmi yazı ile bildirilir.

 • Marka Başvurusu Nasıl yapılır? Open or Close

  Başvuru sahibi veya resmi vekil tarafından online ortamda veya gereken evrakların doldurulmasından sonra yapılabilir. CEMKA Mühendislik marka vekillik hizmeti vermektedir. Yandaki vekaletnameyi göndermeniz işlemleriniz başlaması için yeterlidir.

 • Marka Başvurusunda İstenen Evraklar Nelerdir? Open or Close

  Marka başvurusu yapılırken şahıs adına veya tüzel kişilik (Limited şirketi,Anonim şirket vb) adına farklılık göstermektedir.
  Tüzel Kişi (şirket) Başvuruları;
  · Vergi Levhası fotokopisi
  · Şirket imza sirküleri fotokopisi
  · Markayı ifade eden logo varsa
  · Vekaletname (Noter Onayı gerekmez)
  Şahıs Başvurusu İçin;
  · Kimlik fotokopisi
  · Markayı ifade eden logo varsa
  · Vekaletname (Noter Onayı gerekmez)

 • Markanın şirket ünvanıyla aynı olması zorunlu mudur? Open or Close

  Marka Tescil işleminde, markanız ünvanınızdan farklı olabilir.

 • Marka Tescil Belgesi ne kadar sürede çıkar? Open or Close

  Marka tescil de ortalama süreç altı aydır.Fakat başvuru evrağınız ile TSE HYB 12255 işinizi halledebilirsiniz.

 • Marka Tescil geçerliliği kaç yıldır? Open or Close

  Markanıza red olmaması durumunda başvurudan itibaren 10 yıl geçerlidir.

 • Markamı başkası kullanabilir mi? Open or Close

  Başvurunuz yapıldıktan sonra onaylanan markanıza aynı veya benzer marka alınamaz.

Marka Tescili İçin Bize Ulaşın

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene