TSE Ürün Belgesi Nedir?

Tse ürün belgesi üretmiş olduğunuz ürünün Türk standartlarına uygun olduğunu gösteren belgedir. Ürüne ait olan standardın şartlarını yerine getiren firma TSE markasını ürününe iliştirebilir. TSE logosu baklava dilimi şeklinde aşağıdaki gibidir.

TSE Vektörel Logo

Asansör TSE HYB Hizmet yeterlilik belgesi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız…

TSE Belgesi nasıl alınır?

TSE Belgesi Türk Standartları enstitüsü tarafından verilir. Firma TSE ye istediği standartla ilgili başvuru yapar. Yapılan denetim sonucunda uygun görülürse TSE belgesini firma kazanır. Elbette firmanın TSE belgesi alabilmesi için standardı iyi analiz edip aynı zamanda firmasında uygulaması gerekir. Gereken muayene ve deneyler standard içinde bulunmaktadır. Bu testler rutin test ve tip testi olarak ayrılır. Rutin test her bir ürün için yapılmalıdır.

Asansör TSE Belgesi Nedir?Nasıl alınır?

Asansör TSE belgesi montajını yapmış olduğunuz asansörün kapasite ve spesifik özelliklerine göre verilen bir belgedir. Bu TSE belgesi asansör model başına verilir. Örneğin: 630 kg 1 msn, 800 kg 1 msn gibi. Firmalar asansör teknik dosyası ve TSE nin istemiş olduğu fabrika üretim yeri teknoloji raporunu (cig) şartlarını sağlamış olmalıdır. Bu rapor bir nevi kalite sistemidir. CEMKA Mühendislik bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

TSE HYB Belgesi Danışmanlık Kuruluşu

CEMKA, TSE ve TSEK Kabin belgeleri işlemlerinde hizmet veren yetkin danışmanlık kuruluşudur.

Sık Sorulan Sorular

Asansör TSE Ürün Kapasite Belgesi Nedir?
TSE belgesi aldığım zaman her kapasitedeki ürün için kullanabilir miyim?
TSE belgesi ne kadar geçerlidir?
Asansör TSE belgesi çoğunlukla nerelerde kullanılır?

Bilgi için Bize Ulaşın