Asansör Bakım yapan firmaların TS 12255 Yetkili Servisler – Asansör Bakım Servisleri – Kurallar Hizmet Yeterlilik Belgesi asansör bakım standardına uygun hale gelip Asansör TSE HYB belgelerini almaları bir zorunluluk…

 

06.04.2019 tarihinde yürülüğe giren asansör işletme ve bakım yönetmeliği ile TS EN 13015 Asansör ve yürüyen merdivenlerin bakımı – Bakım talimatları için kurallar artık asansör bakım firmalarının meslek hayatında önemli bir yer alıyor. 

 

Artık gitgide bilinçlenen  yöneticiler asansör bakım firmasının TS EN 13015 yetkinliğini sorgulamakta ya da TS EN 13015 belgesine haiz olan firmalar yöneticileri bilinçli (!) hale getirmektedirler.

 

Çok geç olmadan bakanlık tarafından zorunluluk haline gelmeden bakımlar gizli gizli kaçmadan mali külfeti kaçan bakımlara değmeyecek olan bu belgenizi almanız neredeyse bir zorunluluk. 

        Biliyor musunuz hemde bu belge bakım ihalelerinde istenmektedir. Son zamanlarda hastanelerin bakım ihalelerinde çok karşımıza çıkmaktadır. En sağlam TS EN 13015 belgesi TSE tarafından verilmektedir. 

CEMKA  firmanıza TS EN 13015 in kazandırılması ile ilgili teknik işlemleri (başvuru, dökümantasyon, bakım el kitapları, risk analizleri, gerekli eğitimler) size sağlamaktadır. 

HYB Belgenizin süresi ile ilgili hatırlatma amaçlı size arayan Müşteri Temsilciniz ile irtibata geçip TS EN 13015 belgemi ekletmek istiyorum demeniz yeterlidir.

Siz aramadan biz siz arayacağız.

İlgili Yazılar

TÜRKİYE’de ASANSÖR CE BELGELERİ

Asansör direktifinde CE belgesini alabilmek için birden fazla modül olduğu için firmalar arasında belge edinme konusunda değişik seçimler olabilmektedir. Bu seçimler firmalar arasında olduğu gibi ulusal yasal mevzuatların belirlediği şartlara göre ülkeler arasında da değişiklik arz etmektedir. Makalemizde Türkiye'de...

Read More