ASANSÖR BAKIM FİRMALARININ DİKKATİNE HİDROLİK ASANSÖR BAKIMI YAPABİLMEK İÇİN TSE HYB SİSTEMİNDE BU KONUDA EKLEMENİZİN OLMASI GEREKİR. BUNUN İÇİNDE TSE SİZDEN ARTIK HİDROLİK ASANSÖR KAPSAMI OLAN CE BELGENİZİ TALEP ETMEKTEDİR. HİDROLİK ASANSÖR BAKIMINIZ VARSA MUTLAKA CE BELGENİZLE TSEDEN HİDROLİK BAKIM YETKİSİNİ EKLETİN. YOKSA YAPTIĞINIZ BAKIMLAR RUHSATSIZ OLACAK OLUR SANAYİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPTIRIMA MARUZ KALABİLİRSİNİZ.

Bakım belgenizde yetki ekletmek için CEMKA ya ulaşın . Doğru ve kaliteli hizmet size hızla sonuca ulaştıracaktır. Böyle hem müşteriniz memnun olacak hemde aynı zamanda mevzuata uyup yetki problem yaşamayacaksınız. Bilindiği gibi hyb belgenizde yetki eksikliği yada belge askı durumu olursa bakım hizmeti yürütemezsiniz. Bakım hizmetine devam ederseniz ya bakanlık size tseden aldığı listelerle takip edip ceza yazacak yada rakipleriniz tarafından şikayet edileceksiniz.

CEMKA SİZE DESTEK OLMAYA HAZIRDIR.

BİLGİ:Hidrolik asansör bakımı konusunda değinmeden önce  Hidrolik asansör nedir? Sorusuna cevap aramak gerekir.Hidrolik asansör nedir? Hidrolik asansör insan ve eşya taşımak için tasarlanmış ve tahrik ünitesi hidrolik makina dan oluşan sistemdir. Hidrolik asansörle beraber elektrikli asansör, makine daireli asansör, makine dairesiz asansör, panoramik asansör vb asansör türleri vardır. Hidrolik asansör fiyatları diğer asansör fiyatlarına göre daha fazladır. Hidrolik asansör çalışma prensibi bünyesindeki hidrolik motor pistonlara yağ basıncı uygular ve bu sayede basıncın ayarlanması ile asansör aşağı ve yukarı hareket eder. Bu tarz hidrolik asansör şematik çizimlerini hidrolik asansör dwg çizimlerinden ulaşabilir siniz. Hidrolik asansörün avantajları olduğu gibi makine dairesiz ve diğer asansörlerinde avantakları vardır.Not: Makine dairesiz asansör e bazen asansör dairesiz asansörde denilmektedir bu yanlış bir tabirdir.

 

İlgili Yazılar

TÜRKİYE’de ASANSÖR CE BELGELERİ

Asansör direktifinde CE belgesini alabilmek için birden fazla modül olduğu için firmalar arasında belge edinme konusunda değişik seçimler olabilmektedir. Bu seçimler firmalar arasında olduğu gibi ulusal yasal mevzuatların belirlediği şartlara göre ülkeler arasında da değişiklik arz etmektedir. Makalemizde Türkiye'de...

Read More