Kapasite raporu

Kapasite raporu izmir ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Ege bölgesi sanayi odası ebso kapasite raporu izmir ilinde CEMKA tarafından yapılır. 15 yılı aşkın deneyimiz ile güvenli ve hızlı hizmet.

KAPASİTE RAPORU :

KAPASITE RAPORU NEDIR,NIÇIN VE NASIL DÜZENLENIR?
Ülkemizin askeri ve sinai seferberliğine ilişkin plan ve program çalışmaları ve yurt savunmasında ihtiyaç duyulan maddelerin yurt içi kaynaklarının tespit edilmesinde ve ayrıca ülkemizin hammadde,yardımcı madde ve üretim potansiyelinin bilinmesi ve sürekli takip edilmesi açısından önemli bir bilgi kaynağı olan Kapasite Raporları, tüm sanayi kuruluşlarının periyodik olarak düzenlettirmek zorunda oldukları belgelerdir. ( 16.06.1975 sayili Bakanlar Kurulu Karari ) 5174 sayılı Kanunun 12/z maddesine göre sanayiciler için kapasite raporları Sanayi Odası veya Sanayi Ticaret Odalarınca düzenlenir. Odalar Birliğinin onayından sonra yürürlüğe girer.
Kapasite Raporlari Odaların görevlendirdiği ve içerisine üretim konusu ile ilgili mühendisin bulunduğu Eksper Heyetleri marifetiyle düzenlenir.Düzenleme esnasında Odalar Birliğince hazırlanmis “Kapasite Esasları” adlı kriterlere riayet etmek zorunludur.
NASIL MÜRACAAT EDİLİR ?

Ege Bölgesi Sanayi Odasından kapasite raporu almak isteyen sanayicilerin öncelikle Odaya kayıtlı olmaları zorunludur.

 

Ege bölgesi sanayi odası ebso kapasite raporu izmir ilinde CEMKA tarafından yapılır. 15 yılı aşkın deneyimiz ile güvenli ve hızlı hizmet.

Sık Sorulan Sorular

Kapasite raporu nedir?
Kapasite Raporunun Yasal Dayanağı nedir?
Kapasite Raporunun Kullanıldığı Yerler nerelerdir?

Bilgi için Bize Ulaşın