3 Katlı asansör projesi, Asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından hazırlanan projedir. Asansör projesi ile kullanım rahatlığı sağlayan Asansörler kullanıma açılır. Asansör projesi uygulama projesi ve avan projesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Sırasıyla bakacak olursak asansör avan projesi bir binaya kurulacak olan asansörün kullanıma amacına göre, kapasitesine göre, hızına, kumanda ve kullanım şekline göre özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projeye avan proje denir.

Uygulama projesi ise avan projenin asgari şartlarını belirleme tasarım imalat sonucu montaj detaylarını, hesaplamalarını, çizim, teknik özellikleri ve diğer dökümanların yer aldığı projeye uygulama projesi denir. Avan ve uygulama projesi başlı başına bir asansör projesidir. Bu iki projenin birlikteliği ile asansör projesi tamamlanır. Tamamlanan asansör projesi asansör ruhsat dosyasına konulur.

Asansör uygulama ve avan projesi kendi içlerinde de mekanik ve elektrik projeleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu projeler tamamlayıcı projelerdir. Bu tamamlayıcı projeler Cemka mühendislik tarafından hazırlanan projelerdir. SMM belgeli mühendislerimiz üç katlı asansör projelerini büyük bir titizlikle hazırlamaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More