Günlük hayatımız da önemli yer tutan asansörler asansör projesi oluşturularak asansör firmaları tarafından montajı yapılır ve kullanıma açılır. Asansör projesi uygulama ve avan projeleri olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Projeyi hazırlayan asansör firmaları projeye uygun olan yol haritasını izleyerek projeyi hazırlar.

Asansör uygulama projesi bir binaya kurulacak asansörün diğer projesi olan avan projenin asgari koşullarını belirleyen, asansör tasarım imalat sonucu imalat ve montaj detay bilgilerinin ve hesaplamalarının nasıl yapılacağını belirleyen projedir. Ayrıca açıklamalar, teknik özellikler, çizim, hesaplar ve diğer dökümanların yer aldığı projedir.

Asansör uygulama projesi avan proje gibi iki projeye ayrılır. Mekanik ve elektrik projesi olmak üzere ikiye ayrılır. tüm detayların en ince ayrıntısına kadar belli olmasını sağlayan bu projeler asansör uygulama projesini tamamlanmasını sağlar ve asansör projesine eklenmesini sağlar. Bu projeler SMM belgeli makine ve mekatronik mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

Asansör uygulama projeleri Cemka Mühendislik bünyesinde bulunan ilgili proje hizmet mühendislik bürosu tarafından yapılır. Proje firması bünyesinde SMM belgeli yetkili elektrik ve makine mühendisleri bulunmaktadır. Asansör projeleriniz tescil dosyası ile birlikte kendi adınıza tescil (ruhsat) alınacak şekilde hazırlanmaktadır. CEMKA Mühendislik proje dosyası ve hazırlama konusuna çok özen göstermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More

En iyi Asansör Avan Projesi

Asansör projeleri, bir asansörün tüm özelliklerini belirleyen hesaplamaları, tasarımları ve diğer özelliklerin ortaya çıkmasını sağlayan çalışmadır. Asansör projeleri avan projesi ve uygulama projeleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu her iki projede asansör projesinde farklı özellikleri belirleyen ve ortaya çıkaran...

Read More