En iyi Asansör Avan Projesi

Anasayfa » Asansör Proje » En iyi Asansör Avan Projesi

Asansör projeleri, bir asansörün tüm özelliklerini belirleyen hesaplamaları, tasarımları ve diğer özelliklerin ortaya çıkmasını sağlayan çalışmadır. Asansör projeleri avan projesi ve uygulama projeleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu her iki projede asansör projesinde farklı özellikleri belirleyen ve ortaya çıkaran projedir.

Asansör projelerinde ikiye ayrılan ve bizimde şuan belirteceğimiz asansör avan projesine yakından bakacağız. Asansör avan proje bir binaya kurulacak asansörün kullanım amacına, kapasitesine, hızına, kumanda ve kullanım şekline göre temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir.

Asansör avan projesi kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Elektrik ve makine projesi olarak iki kısma ayrılan avan proje asansör projesinin her detayını ortaya çıkartan projedir. Asansör makine projesinde asansörün motor gücü, makine dairesinin ölçüleri, asansör cinsi, kabin ölçüleri, hızı, vekile ve üyeye ait bilgiler, yerleşim planı ve tüm detaylı özellikleri gibi detaylar bulunmaktadır.

Elektrik projesinde ise bina trafik hesabı, gerilim düşümü hesapları, motor gücü hesapları, kuyu boşluğu aydınlatma hesabı, aydınlatma hesapları, makine dairesi yerleşim planı, kuvvet tablosu, bina ana dağıtım tablosundaki kolon hat hesapları bulunmaktadır.

Tüm bu bilgiler ve özellikler ile avan proje hazırlanır. Asansör proje ve mühendislik tarafından hazırlanan avan projesi asansör yönetmeliğine göre hazırlanmaktadır. Cemka en iyi asansör avan projesini ilgili yönetmelik gereği asansör avan proje hazırlamaktadır.

Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Asansör kapasite raporu çalışan sayısı 10’dan fazla ise ve geçe yılki cironuz 1 Milyon’dan fazla ise kapasite raporu kesinlikle almalısınız. Yasal olarak zorunlu olan kapasite r...

Kestel Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Bursanın doğusunda yer alan kestel belediyesi 423 km yüz ölçümüne sahiptir. Doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile dikkat çeken kestel 7 mahalle ve 28 köy bulunmaktadır. Kestel ekonomis...

Basamak Asansörü Projesi

Engelli Asansörü, merdiven çıkamayan veya çıkmakta zorlanan engelli ve özrü bulunan bireyler için tasarlanmış bir asansör tipidir. Ülkemizde henüz çok kullanılmasa da avrupa ve amerika...

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene