Asansörler hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran ulaşım araçlarıdır. İnsanları ve malları taşımak için kullanılan asansörlerin bir çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Asansörler genellikle yüksek katlı yapılarda kullanılmak üzere projelendirilmiş ve tasarlanmıştır.

Asansör projeleri, Asansör mühendisleri mekanik ve elektrik mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Asansör mühendisleri Asansör projede uygulama ve avan proje hazırlayarak asansör projesini tamamlamaktadır. SMM belgeli mühendisler tarafından hazırlanan asansör projesi hazırlanırken çok özen gösterilmelidir.

Asansör avan projesi asansörün kullanım amacına, kapasitesine, hızına, kumandasına ve temel özelliklerin belirlenmesi gibi detayların bulunduğu projeye avan proje denir. Asansör uygulama projesi asansör hesaplamaları, çizim teknik özellikler, ve tamamlayıcı diğer özelliklerin bulunduğu ayrıca avan projeni asgari koşullarını belirlemede kullanılan projedir.

6 Katlı asansör projesi SMM belgeli Cemka mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Asansör proje hazırlama konusunda firmalara yardımcı olan firmamız her türlü desteği sunmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More