Asansör tek bir butonla ayağımıza çağırdığımız ve yine tek bir buton sayesinde bizleri yüksek katlara çıkartan ulaşım aracıdır. Hayatımıza önemli ölçüde kolaylaştıran asansörler ilk önce asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından projelendirilir. Projesi hazır olan asansör ruhsatına eklenen projeler montaj aşamasına gelmiştir.

Asansör projesi, Uygulama ve Avan proje olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Uygulama projesi avan projede asgari koşulları belirlenen asansörün, tasarım imalat sonucu hesaplamaların, montaj detayların açıklaması, teknik detayları ve diğer dökümanların bulunduğu projedir. Asansör uygulama projesi asansör mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır.

Asansör avan proje, asansörün kullanıma amacının, kapasitesinin, hızının belirlendiği projedir. Asansör uygulama ve avan proje elektrik ve makine projesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kendi içinde de ayrılan bu projeler SMM belgeli asansör mühendisi hazırlar. Asansör yönetmeliğine göre hazırlanan 7 katlı asansör projesi asansör ruhsatının vazgeçilmezidir.

Cemka asansör 7 katlı asansör projesi bünyemizde bulundurduğumuz asansör mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Cemka yedi katlı ve daha fazla asansörler için tüm asansör projesi hazırlarken çok özen göstermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More