Araç asansörleri genellikle araç tamir ve bakım servisleri olmak üzere araç asansörlü otoparklarda kullanılan asansör tipidir. Tonlarca ağırlıktaki araçları kaldıran asansörler hidrolik ve elektrik sistem ile çalışmaktadırlar. Araç asansörleri insan ve yük asansörleri gibi araçları yukarı ve aşağı kaldırabilen asansörlerdir.

Araç asansörleri mekanik ve elektrik projeleri olarak çizilmektedir. SMM belgeli mühendisler tarafından çizilen araç asansörleri projesi mutlaka ilgili yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmalıdır. İlgili yönetmelikte araç asansörlerinin güvenliği ve çevreye duyarlı olması için belli standartlar belirlenmiştir. Asansör projeleri yetkili mühendisler tarafından çizilen projelerdir.

Araç asansörü projeleri Cemka asansör proje ve mühendislik bünyesinde bulunan mühendisler tarafından çizilmektedir. Mühendislerimiz araç asansör proje çizimi konusunda son derece titizlikle çalışarak asansör firmalarına en iyi hizmeti vermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More