Asansör kabini, insanları ve yükleri taşımak için asansörde oluşturulan tüm alandır. Bu alan asansörün büyüklüğüne ve taşıma kapasitesine göre değişmektedir. Asansör kabin alanları genellikle apartmanlarda 4 kişilik, hastane kamu kurum ve kuruluşlarda 6 veya daha fazla, yük taşıma amaçlı kullanılan asansörlerde daha fazla alan bulunmaktadır.

İnsan ve yükleri taşımak için tasarlanan asansör kabin alanı ile ilgili tasarım ve hesaplamalar asansör mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Kabin alanı çizimi, tasarımı ve hesaplaması dikkat edilmesi gereken bir iştir. Asansör kabin tasarımı yapan firmalar ilgili yönetmeliğe uygun olarak kabin tasarımını yapmalıdır.

Kabin tasarımları Asansör yönetmeliğine uygun olarak yapılması durumda standartlara uygun olduğunu gösterir. Bu yönetmelikteki standartlar avrupa standardında olduğu için kalitesi üst seviyededir. Cemka mühendislik asansör kabin alanı tasarımı, hesaplamaları konusunda uzman bir yapıya sahiptir. Bünyesinde barındırdığı mühendis kadrosu ile kabin alanı konusunda asansör firmalarına en iyi desteği vermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More