Asansör günümüzün en çok kullanılan ve olmazsa olmaz bir ulaşım aracıdır. Yüksek katlı binalarda ulaşımı sağlayan asansörlerin yapımı ve projelendirilmesi için belirli aşamalardan geçmektedir.

Asansör yapım ve montajı için avan proje ve uygulama projeleri asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından ortaya çıkarılmalıdır. Belirli aşamalardan geçen bu projelerde asansör kabin kesiti hesaplamaları ve ölçümleri bulunmaktadır. Asansör kabin kesiti’nde asansör kabin ölçüleri, dikey ve yatay ölçüler, kapı ölçüleri gibi hesaplamaları ve ölçümleri bulunmaktadır.

Asansör proje ve mühendislik firmaları kabin kesiti işlemlerinde gerekli hesaplamaları, ölçümleri profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Cemka mühendislik asansör kabin kesiti konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Firmamız her gün yaşadığı deneyimler sonucunda asansör kabin kesiti konusunda uzman kadroya sahiptir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More