Asansör Modül B+E belgesi Asansör yönetmeliğine göre uygunluk değerlendirme modüllerindendir. Her iki modül de birlikte alınan modüllerdir. Modül B Tipe uygunluk anlamına gelen modülken E modülü ise son kontrol işlemine gelen modüldür.

Asansör B modül 5 yıl süre ile verilen modüldür. E modülü ise 3 yıllıktır. Ancak her yılda yenilenmesi gereken modüldür. 2014/33/AB Asansör yönetmeliği kapsamında modül B+E en çok kullanılan ve en çok tercih edilen modül işlemleridir. CE belgesi olan her firma bu modülleri alır.

Asansör yönetmeliğinin amacı; asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

Cemka mühendislik asansör yönetmeliği kapsamında firmalar için tipe uygunluk ve son kontrol işlemlerini sağlayan asansör modül B+E modülleri için sizlere yardımcı olmaktadır. Cemka mühendisleri ilgili yönetmelikler kapsamında ve yetkili mühendisleri ile sizlere profesyonel hizmet vermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More