Asansör modül D, Avrupa uygunluk simgesi olan CE işaretinin sertifikasından biridir. Modül D ürünlerin üretim süresinde kalite ve güvencesine bağlı bir uygunluk değerlendirme işlemidir. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan bir işlemdir.

Asansör kalite sistemi için gerekli olan Modül D almak için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler; asansör üreten firmanın ve yetkili temsilcisinin bilgileri, asansörle alakalı tüm bilgiler, onaylanmış kuruluşa benzer bir başvuru yapmadığına dair bir dosya ve kalite sistemi ile ilgili bilgiler gibi belgeler gerekmektedir.

Modül D için her asansör imalatçı firması başvuruları kendileri yapmalıdır. Asansör proje ve mühendislik firmaları imalatçı asansör firmalarına modül D hizmeti vermektedir. Yapacağınız başvuruyu değerlendiren asansör mühendislik firması sizleri yönlendirecektir.

İstenilen belgeler ile nereye nasıl başvurulur; İlk önce asansör proje ve mühendislik firması Cemka‘ya başvurarak yapılabilecek işlemlerin tamamını öğrenmeliyiz. Cemka mühendislik sizlere Asansör modül D için sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More