Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Anasayfa » Asansör Proje » Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Asansör modüllerinden biri olan Modül G birim doğrulama olarak bilinmektedir. Risk analizini tamamlamamak için gerekli olan Modül G teknik dosyaya eklenen doğrulama modülüdür.

Asansör G modülünü her asansör firması alabildiği gibi HYB belgesini bu belge üzerinde kolaylıkla alabilir. HYB belgesini almayı kolaylaştıran Modül G belgesi tescil belgesi alınabilmesi için olanak sağlar. Eğer yılda 5 ve üzeri asansör montajı yapıyorsanız mutlaka asansör G modülü almak çok avantajlıdır.

Asansör firmaları asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Modül G ile asansör monte edenin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Asansör monte eden, asansör montaj süreci ve bu sürecin izlenmesinin, asansörün Ek-I’de yer alan uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygun olması için gerekli tüm önlemleri alır.
  • Asansör monte eden birim doğrulaması için kendi seçtiği onaylanmış kuruluşa başvurur.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör Modül G almak isteyen firmalar için G modülü almaya yardımcı olmaktadır. Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak G modülü için sizlere yardımcı olmaktadır.

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Denizli

Denizli CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Denizli'de başvurucağınız ...

Kağıthane Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Kağıthane İstanbulun önemli ilçelerinden biridir. Tarihi değerleri bulunan Kağıthane ilçesi 1987 yılında şişliden ayrılarak ilçe haline gelmiştir. 16 km yüz ölçümüne sahip kağıt...

Asansör Montajı Risk Analizi

Asansör risk analizi olası riskleri tanılama, ortaya çıkartma, riskleri değerlendirme ve riskleri azaltmaya yönelik hazırlanana rapordur. Asansör montajında rastlanan en sık risk analizleri...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene