Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Anasayfa » Asansör Proje » Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Asansör modüllerinden biri olan Modül G birim doğrulama olarak bilinmektedir. Risk analizini tamamlamamak için gerekli olan Modül G teknik dosyaya eklenen doğrulama modülüdür.

Asansör G modülünü her asansör firması alabildiği gibi HYB belgesini bu belge üzerinde kolaylıkla alabilir. HYB belgesini almayı kolaylaştıran Modül G belgesi tescil belgesi alınabilmesi için olanak sağlar. Eğer yılda 5 ve üzeri asansör montajı yapıyorsanız mutlaka asansör G modülü almak çok avantajlıdır.

Asansör firmaları asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Modül G ile asansör monte edenin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Asansör monte eden, asansör montaj süreci ve bu sürecin izlenmesinin, asansörün Ek-I’de yer alan uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygun olması için gerekli tüm önlemleri alır.
  • Asansör monte eden birim doğrulaması için kendi seçtiği onaylanmış kuruluşa başvurur.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör Modül G almak isteyen firmalar için G modülü almaya yardımcı olmaktadır. Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak G modülü için sizlere yardımcı olmaktadır.

Neden Asansör CE Belgesi Alınmalıdır?

CE Avrupa uygunluk anlamına gelen, ürünleri belli standartlarda olmasını ve ürünlerin avrupada satılabilir hale gelmesini sağlayan bir işarettir. CE belgesini alan firmalar ürünlerine ce i...

Bitlis Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

Balıkesir Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene