Asansör modüllerinden biri olan Modül G birim doğrulama olarak bilinmektedir. Risk analizini tamamlamamak için gerekli olan Modül G teknik dosyaya eklenen doğrulama modülüdür.

Asansör G modülünü her asansör firması alabildiği gibi HYB belgesini bu belge üzerinde kolaylıkla alabilir. HYB belgesini almayı kolaylaştıran Modül G belgesi tescil belgesi alınabilmesi için olanak sağlar. Eğer yılda 5 ve üzeri asansör montajı yapıyorsanız mutlaka asansör G modülü almak çok avantajlıdır.

Asansör firmaları asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Modül G ile asansör monte edenin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Asansör monte eden, asansör montaj süreci ve bu sürecin izlenmesinin, asansörün Ek-I’de yer alan uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygun olması için gerekli tüm önlemleri alır.
  • Asansör monte eden birim doğrulaması için kendi seçtiği onaylanmış kuruluşa başvurur.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör Modül G almak isteyen firmalar için G modülü almaya yardımcı olmaktadır. Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak G modülü için sizlere yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More