Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Anasayfa » Asansör Proje » Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Asansör modüllerinden biri olan Modül G birim doğrulama olarak bilinmektedir. Risk analizini tamamlamamak için gerekli olan Modül G teknik dosyaya eklenen doğrulama modülüdür.

Asansör G modülünü her asansör firması alabildiği gibi HYB belgesini bu belge üzerinde kolaylıkla alabilir. HYB belgesini almayı kolaylaştıran Modül G belgesi tescil belgesi alınabilmesi için olanak sağlar. Eğer yılda 5 ve üzeri asansör montajı yapıyorsanız mutlaka asansör G modülü almak çok avantajlıdır.

Asansör firmaları asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Modül G ile asansör monte edenin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Asansör monte eden, asansör montaj süreci ve bu sürecin izlenmesinin, asansörün Ek-I’de yer alan uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygun olması için gerekli tüm önlemleri alır.
  • Asansör monte eden birim doğrulaması için kendi seçtiği onaylanmış kuruluşa başvurur.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör Modül G almak isteyen firmalar için G modülü almaya yardımcı olmaktadır. Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak G modülü için sizlere yardımcı olmaktadır.

Eskişehir Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

Asansör Tescili İçin Gerekli Belgeler

Asansör tescili, asansör ruhsatıdır. Asansör tescili için Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik kontrol yönetmeliğine uygun olarak hareket edilmelidir. Asansör tescili için gerekli olan ev...

Asansör CE Belgesi Fiyatları

Asansör CE belgesi, Türkiye’nin Avrupaya açılan kapısıdır. Avrupa ülkelerinde CE sertifikası olmayan ürünler satılamaz, imal edilemez, kullanılamaz. CE belgesinin asıl amacı Avrupai t...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene