Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Anasayfa » Asansör Proje » Asansör Modül G Belgesi Nedir?

Asansör modüllerinden biri olan Modül G birim doğrulama olarak bilinmektedir. Risk analizini tamamlamamak için gerekli olan Modül G teknik dosyaya eklenen doğrulama modülüdür.

Asansör G modülünü her asansör firması alabildiği gibi HYB belgesini bu belge üzerinde kolaylıkla alabilir. HYB belgesini almayı kolaylaştıran Modül G belgesi tescil belgesi alınabilmesi için olanak sağlar. Eğer yılda 5 ve üzeri asansör montajı yapıyorsanız mutlaka asansör G modülü almak çok avantajlıdır.

Asansör firmaları asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Modül G ile asansör monte edenin sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Asansör monte eden, asansör montaj süreci ve bu sürecin izlenmesinin, asansörün Ek-I’de yer alan uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygun olması için gerekli tüm önlemleri alır.
  • Asansör monte eden birim doğrulaması için kendi seçtiği onaylanmış kuruluşa başvurur.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör Modül G almak isteyen firmalar için G modülü almaya yardımcı olmaktadır. Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak G modülü için sizlere yardımcı olmaktadır.

Asansör CE Belgesi Kimlere Verilir?

Asansör CE belgeleri ülkemizde kullanılması zorunlu olması bir yana, Avrupa Birliği ülkelerinde pasaport görevi görmekte ve ihracat yapacak asansör firmaları için çok gerekli bir belge ol...

Asansör Tescili Belgesini Kimler Verir?

Asansör tescili, asansör ruhsatı anlamına gelmektedir. Asansör tescili yapılabilmesi için bazı aranan şartlar vardır. Bu şartlar Asansör işletme bakım ve periyodik kontrol yönetmeliğin...

Asansör Modül F

Asansör CE uygunluk değerlendirme modülü F Asansör yönetmeliği kapsamında zorunlu olan bir modüldür. Ürün doğrulaması olarak bilinen bu modüldür. İmalatçı tarafından gerek görüld...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene