Asansör yönetmeliği kapsamında modül H uygunluk değerlendirme prosedürlerinde biridir. Asansör modül H için firmanızda elektrik ve makine mühendisi bulundurmanız gerekmektedir. Elektrik ve makine mühendisi olmayan firmalar modül H alamazlar.

Tam kalite güvencesi olan Modül H sertifikası güvenlik aksamı imalatçısının, güvenlik aksamının kendisine uygulanan yönetmelik gereklerini karşıladığını ve güvenlik aksamının asansöre doğru bir şekilde yerleştirildiğinde asansörün bu Yönetmeliğin gereklerini karşıladığını temin ve beyan etmesi işlemidir.

Modül H asansör firmaları için yasal bir zorunluluk olan sertifikadır. Modül H asansör yönetmeliği kapsamında  EN 81-20 & EN 81-50 standartlarına göre asansörün montajından sonra elde edilen bir belgelendirme işlemidir.

Cemka mühendislik tam kalite güvencesi anlamına gelen Modül H konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Cemka SMM yetkili elektrik ve makine mühendisleri ile asansör firmalarına profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız bu süreci sizler için başarıyla yönetir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More