Asansör Proje Çizimleri, Asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından yapılmaktadır. Asansör projesi temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Asansör projeleri uygulama projesi ve avan projesi olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

Asansör uygulama projesi çiziminde hesaplamalarının aynı zamanda nasıl yapılacağını detaylı olarak tarif eden açıklama, çizim, teknik özellikler, hesaplar ve diğer tamamlayıcı dokümanlar belirtilerek çizimi yapılan projedir.

Avan proje ise binaya kurulacak asansörün hesaplamalarının aynı zamanda nasıl yapılacağını detaylı olarak tarif eden açıklama, çizim, teknik özellikler, hesaplar ve diğer tamamlayıcı dokümanların belirlenmesi sonrasında çizilen projedir.

Her iki projede makine ve elektrik projesi olmak üzere ikiye ayrılır. Asansör makine aksamı asansörün makine ile ilgili hesaplamaları ve özelliklerini belirlenmesi için hazırlanır. Elektrik projesi ise asansörün elektrik tesisatı ve donanımının proje çizimini ve hesaplamalarını belirler.

Cemka mühendislik asansör proje çizimi konusunda kendi içinde çalışan mühendisler tarafından proje hazırlamaktadır. Firmamızın farkı kusursuz ve hızlı bir şekilde projelerini çıkartmasıdır. Asansör projesi çizdirmek istiyorsanız ve bu projeye hemen sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More