Asansörler günlük hayatımızın önemli ulaşım araçlarından biridir. Hayatımızı kolaylaştıran asansörler projelendirilerek asansör ruhsatına eklenir ve onay aldıktan sonra montajı yapılır ve kullanıma açılır.

Asansörler projelendirilirken uygulama ve avan projeleri, daha sonra her iki projede elektrik ve makine projesi olmak üzere ikiye ayrılır. Asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından yürütülen asansör projesi asansör yönetmeliği ve asansör işletme bakım ve periyodik kontrol yönetmeliğine göre yapılmaktadır.

Belirtilen yönetmelikler avrupa birliği uyum yasalarına uygun olarak hazırlanmış yüksek standartlarda ürünlerin ortaya çıkması ve yine yüksek standartlarda montaj yapılmasını sağlar. Bu yönetmeliklere göre hazırlanan asansör projeleri asansör ruhsatına eklenir. Asansörler projelendirilirken mutlaka mimari projeye uygun olarak hazırlanmalıdır.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak asansör projelendirilirken ilgili yönetmelikler gereği asansör projelendirme işlemleri yapmaktadır. Sizde asansörleriniz için proje işlerinin yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More