Asansör projesi iki aşamadan oluşmaktadır. Uygulama projesi ve Avan projesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Uygulama projesi yapıya kurulacak asansörün tasarım, imalati, montaj bilgileri ve hesaplamlarının yer aldığı projedir.

Avan proje ise yapıya kurulacak asansörün kullanım amacına, hızına ve kullanım şekline göre temel özelliklerin tamamını belirten projedir. Asansör projesinde yer alan uygulama ve avan proje kendi içlerinde de ikiye ayrılmaktadır. Bunlar makine projesi ve elektrik projesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi makine projesi asansörün mekanik aksamını ilgilendiren, elektrik projesi tüm elektrik aksamını ilgilendiren projedir.

Asansör ruhsatına konulmak üzere hazırlanan asansör projesi asansör proje ve mühendislik firmaları tarafımdan hazırlanmaktadır. Binaya kurulacak asansör için gerekli olan asansör proje çizimi Cemka Mühendislik bünyesinde bulunan ilgili proje hizmet mühendislik bürosu tarafından profesyonel bir şekilde çizilmektedir. Asansör projenizi hemen almak istiyorsanız Cemka mühendislik asansör proje çizimi konusunda en çok hassasiyeti göstererek proje çizimini tamamlamaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More