Asansör teknik dosya asansörle alakalı özellikler, çizimler, hesaplamaları bir araya getiren dosya ya denir. Asansör teknik dosyada mutlaka tasarım çizimleri ve proje çizimleri mutlaka olmalıdır. Aslında teknik dosya onaylanmış kuruluş, denetçi ve dosyayı hazırlayan asansör proje ve mühendislik firmasının onay verdiği dosyadır.

AB birliği direktifleri doğrultusunda hazırlanan dosyadır. Ürüne göre hazırlanan teknik dosya ürünün tasarımı, üretimi ve özellikleri bulunmaktadır. Ürüne ait bir açıklama ile başlayan ve deney raporlarına kadar dosya içeriği tam olan teknik dosya asansör ruhsatı için mutlaka olması zorunlu bir dosyadır.

Cemka mühendislik firması teknik dosya hazırlama konusunda firmalara profesyonel hizmet sunmaktadır. Asansör proje ve mühendislik firmamız Asansör işletme bakım ve periyodik kontrol yönetmeliği gereğince teknik dosya içeriği hazırlamaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More