Uygulama projesi yapıya yapılacak olan asansörün avan projede belirtilen tasarımı, montaj bilgileri, hesaplamaları, asansörün ne zaman yapılacağı belirler. Asansörün teknik özellikleri, çizimi ve tamamlayıcı dökümanlarının yer aldığı projeye uygulama projesi denir.

Asansör uygulama projesi elektrik uygulama projesi ve mekanik uygulama projesi olmak üzere ikiye ayrılır. SMM belgeli makine veya mekatronik mühendisi tarafından hazırlanan mekanik proje asgari koşulların belirlendiği imalat, montaj ve hesaplamaların bulunduğu projedir. Makine uygulama projesi olarak ta bilinen bu proje ile binaya kurulacak asansörün mekanik projesi oluşturulur.

Asansör elektrik projesi ise avan projede belirlene asgari şartlar baz alınarak açıklama, çizimi, teknik özellikleri, hesaplamaları ve diğer dökümanlar oluşturulur. SSM belgeli elektrik ve elektronik mühendisler tarafından hazırlanan proje olmazsa olmazdır.

Cemka mühendislik elektrik ve mekanik projelerden oluşan uygulama projesi için asansör firmalarına yardımcı olmaktadır. Mühendis kadromuz ile hazırlanan projeler sıkıntısız bir şekilde elinizde olacaktır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More