Asansör uygulama projesi bir binaya kurulacak asansörün hesaplamaları, çizimleri, teknik özellikleri, açıklamaları ve diğer detaylarını ortaya çıkartmak amacıyla hazırlanan projedir. Uygulama projesi elektrik ve mekanik proje olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır.

Asansör uygulama projesindeki mekanik proje çizildikten sonra imalat, montaj, bilgileri ve hesaplamaların bulunduğu projedir. Elektrik projesi ise elektrik aksamına dair hesaplamalar, teknik özellikler, çizim ve diğer dökümanların bulunduğu projedir.

Asansör uygulama projesi, elektrik projesi ve mekanik proje SMM belgeli mühendsiler tarafından profesyonelce hazırlanır. Bu projeler asansör ruhsat dosyasına göre hazırlanmaktadır. Asansörün kabin ölçüleri ve boyutlarına göre hazırlanan bu projeler asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından hazırlanmaktadır.

Cemka mühendislik asansör uygulama projesi çizimlerinde çok özen göstermektedir. SMM belgeli mühendislerimiz tarafından hazırlanan projeler asansör ruhsat dosyasına göre hızlı bir şekilde sorunsuz hazırlanmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More