Asansör uygulama projesi, binaya kurulacak asansörün hesaplamalarını, çizimini, tasarımını ve avan projedeki asgari koşulları belirlemektedir. Bu proje asansör projesinin genel olarak hatlarıyla belirleyen projedir. Bu projeyi hazırlayacak kişilerin mutlaka mühendisler olması gerekir.

Asansör uygulama projesini asansörün mekanik ve elektrik aksamlarına ve tüm detaylarına göre hazırlamaktır. Yetkili elektrik makine mühendisleri tarafından hazırlanan uygulama projesi asansör ruhsatı için olmazsa olmaz bir projedir. Asansör mekanik ve uygulama ve elektrik uygulama projesi olarak ikiye ayrılan uygulama projesi için bazı yollar izlenir.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması mekanik ve elektrik projesi için uygulama projesinden burada belirtilen yol haritasını izlemektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More