Avan Projede Olması Gerekenler

Anasayfa » Asansör Proje » Avan Projede Olması Gerekenler

Asansörler için hazırlanan ve asansör ruhsatında olması gereken avan proje ne işe yarar ve bu projede olması gerekenler nelerdir. Asansör avan projesi bir binaya kurulacak asansörün kullanım amacına, kapasitesine, hızına, kumandasına ve kullanım şekline göre özelliklerinin belirlenmesi için hazırlanan projeye avan proje denir.

Asansör avan projede mutlaka elektrik projesi ve makine projesi bulunmalıdır. Asansör makine projesinde projeyi yaptıranın, yapanın bilgileri, proje bilgileri, asansör sayısı, tahrik cinsi, kapasitesi, hız, kabin, motor gücü ve makine dairesi yeri gibi bazı bilgiler yer almaktadır. Ayrıca asansör düşey kesitleri, yerleşim planı gibi özellikler yer almaktadır.

Asansör projede olması gereken elektrik avan projesinde ise motor gücü hesabı, trafik hesabı, gerilim düşümü hesapları, kablo kesit hesapları, aydınlatma hesapları, elektriksel tesisatın hesaplamaları, priz hesapları ve kuvvet tablosu gibi bilgiler yer almaktadır.

Asansör avan proje asansör ruhsatında olması gereken zorunlu bir projedir. Asansör avan projeleri mimari proje ile birlikte yapılacak ve mimari projeye esas olmalıdır. Asansör avan proje ile mimari proje ile mutlaka uyumlu olmalıdır.

Cemka, asansör proje mühendislik firması bünyesinde barındırdığı yetkili mühendisleri asansör firmaları için asansör ruhsatına eklenecek asansör avan projesi hazırlamaktadır.

Kalibrasyon Yapılmaktadır

Cemka Mühendislik TSE 12255 HYB (Hizmet Yeterlilik Belgesi) için gerekli olan 6 adet cihazın kalibrasyonunu yapmaktadır. Detaylı bilgi için irtibat kurunuz....

Çiğli Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Merkeze 17 km mesafede bulunan İzmir’in çiğli ilçesinin kuzeyinde menemen, doğusunda karşıyaka, kuzeyinde ve batısında ege denizi bulunmaktadır. 130 km yüz ölçümüne sahip ilçenin...

Asansör Risk Analizi Örneği

Asansörler için sistematik olarak risk analizi hazırlanır. Asansörler için hazırlanan risk analizi tehlikeleri tanılama, belirleme ve ortaya çıkarma gibi risklerin değerlendirmesi gibi risk...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene