Hidrolik asansörler, binalarda, plazalarda, hastanelerde, kamu kurum ve kuruluşlarda makine dairesine ihtiyaç duyulmayan yerlerde kullanılan asansör tipidir. Elektrik enerjili elektrik motordan aldığı gücü mekanik enerjiye çeviren asansöre hidrolik asansör denir. Mekanik hareketler genellikle hidrolik asansörle gerçekleştirilir.

Hidrolik asansör insanları ve yükleri taşıma amacıyla hayatımızı kolaylaştıran asansördür. Maliyeti ve bakım, onarım ücretleri az olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Hidrolik asansör uygulama projesi binaya kurulacak asansörlerin asgari koşullarının belirlenmesi, asansörün tasarım imalat sonucu hesaplamaların nasıl yapılacağı detaylı olarak belirlenmesi için hazırlanan projeye uygulama projesi denir.

Ayrıca hidrolik asansör uygulama projesi çizim, açıklama teknik özellikler ve detaylı dökümanların bulunduğu projedir. Hidrolik asansör uygulama projesi asansör yönetmeliğine göre hazırlanan projedir. Asansör yönetmeliğinin amacı “asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.”

Cemka mühendislik hidrolik asansör uygulama projesi hazırlama konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Cemka mühendisleri hidrolik asansör uygulama projesi hazırlama konusunda çok özen göstermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More