Hidrolik platformlar bir asansör gibi çalışan kaldırma araçlarıdır. Bu kaldırma, taşıma araçları genellikle yükleri araç gibi, kaldırmak için kullanılır. Belirli bir yere sabitlemek veya portatif olarak tekerlekleri üzerinde taşımak amacıyla farklı türleri bulunan hidrolik platformlar günümüzde bir çok ağır işi kolay hale getirmiştir.

Hidrolik platformlar yapımı öncesinde projelendirilerek ilgili firmaya proje hazırlanır. Hidrolik platformlar proje haline gelmesi ve imalata hazır olması için mutlaka mühendisler tarafından hazırlanmalıdır. Hidrolik platform projesi hazırlayan mühendisler ilgili yönetmelik çerçevesinde imalatçı firmalar için proje hazırlamaktadır.

Hidrolik platform projesinde hidrolik platformun tasarımı, hesaplamaları, çizimleri, devre şemaları ve mekanik aksamları proje de belirtilmelidir. Cemka mühendisleri hidrolik platform projesi için gerekli çalışmaları yaparak projeyi eksiksiz tamamlayarak imalatçı firmaya hazır hale getirmektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More