Makine dairesiz asansör adından da anlaşılacağı gibi makine dairesi olmadan asansör boşluğuna veya asansör kabini üzerine yerleştirilen asansördür. Makine dairesine ihtiyaç duymadan çalışan bu asansör tipi gelişen teknoloji ile birlikte gelişmektedir.

Son yıllarda sıkça kullanılan makine dairesiz asansörler her alanda kullanılabilen asansör tipidir. genel olarak makine dairesi olmayan yerlerde kullanılarak büyük kolaylık sağlar. Makine dairesiz asansörler enerji tasarrufludur, makine motor kısmında dişli bulunmaz, yağsız çalışması riskleri en aza indirir. Asansörü kontrol teknikleri ve çok iyi kontrol hassasiyetine sahiptir. ve en önemlisi makine dairesine ihtiyaç duymaz.

Makine dairesiz asansörler uygulama ve avan projeleri çizilen asansörlerdir. Uygulama ve avan projeleri elektrik ve mekanik proje olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanır. Bu projelerde asansörün çizimi, tasarımı, hesaplamaları ve diğer dökümanlar bulunmaktadır.

Cemka mühendislik makine dairesiz asansör projeleri hazırlamaktadır. Cemka bünyesinde barındırdığı SMM belgeli mühendisler ile asansör projesi hazırlamaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More