Monşarj asansörleri, büyük yapılarda, restaurantlarda, otellerde, hastanelerde yemek taşımak için kullanılan asansör tipidir. ortalama 350 kg taşıma kapasitesine sahip bu asansörler yemek taşımak için kolay çözümdür. Yemekleri monşarj asansörü ile katlar arasında taşıyan bu asansörler en hijyenik olması gereken asansördür.

Monşarj asansörleri insanların ve yüklerin taşınamayacağı küçük tipte asansörlerdir. Monşarj asansörü projeside sadece yemek taşıma amaçlı bir proje olarak hazırlanmalıdır. İlgili Asansör yönetmeliği kapsamında standartlara uyularak asansör projesi hazırlanmalıdır. İlgili standartlara göre hazırlanan asansörler avrupa standartlarına kavuşmuş olur.

Monşarj asansör projesi makine ve elektrik mühendisleri tarafından hazırlanır. Standartlara göre monşarj asansör projesi hazırlanarak asansör ruhsatına eklenir. Cemka mühendislerimiz monşarj asansör projesi konusunda ilgili yönetmeliğe uygun hareket ederek proje hazırlar. Asansör firmalarına yardımcı olan mühendislerimiz her zaman yanınızdadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More