Servis asansörleri genellikle büyük mutfaklarda yemekleri servis etmek ve taşımak amacıyla kullanılan asansör tipidir. Yük taşımak için tasarlanan bu asansörler insan asansörlerine nazaran daha küçüktür. Çok daha fazla hijyenik malzemelerden yapılması gereken asansördür.

Servis asansörleri yapımından önce normal asansörler gibi projesi hazırlanarak yola çıkılır. İnsanların bu asansöre giremeyeceği ve sadece yemeklerin taşınabileceği boyutlarda projesi hazırlanmalıdır. 200-300 ve kullanım alanlarına göre daha fazla ağırlıkta yük taşıyabilen bu asansörler makine ve elektrik projesi çizilerek hazırlanır.

SMM belgeli elektrik ve mekanik projelerini çizen mühendisler asansör ruhsatına her hangi bir sıkıntı çıkmadan hazırlayıp ekler. Servis asansörleri insan asansörleri gibi güvenli olmalıdırlar. Güvenlik proje kısmından, tasarım kısmına ve montajına kadar güvenlik üst safhada olmalıdır.

Cemka mühendisleri, servis asansörleri için ilgili yönetmelik kapsamında standartlara uygun bir şekilde asansör projesini hazırlamaktadır. Mühendislerimiz tarafından hazırlanan servis asansörleri projesi için asansör firmalarına yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More