Yük asansörleri adından da anlaşılacağı gibi yük taşıma amaçlı kullanılan asansör tipidir. Tonlarca ağırlıktaki yükleri kaldırmak için kullanılan yük asansörleri yükleri kısa mesafelerde taşımak için birebirdir.

Yük asansörleri yine insan asansörleri gibi projelendirilerek hesaplamaları, tasarımları ve çizimleri yapılarak kullanıma sunulur. Yük asansör avan ve uygulama projesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Asansör uygulama projesi: “Asansör uygulama projesi Binaya kurulacak olan ve avan projede asgari koşulları belirlenen asansörün tasarım sonucu imalat ve montaj detay bilgilerinin ve hesaplamalarının aynı zamanda nasıl yapılacağını detaylı olarak tarif eden açıklama, çizim, teknik özellikler, hesaplar ve diğer tamamlayıcı dokümanlardan yer aldığı projedir.”

Asansör avan proje ise: “Asansör Avan projesi Binaya kurulacak olan asansörün kullanım amacına göre kapasite, hız, kumanda ve kullanım şekli gibi temel özelliklerinin belirlenmesi için hazırlanan elektrik ve makine avan olarak ayrılan projedir.

Asansör avan ve uygulama projeleri ise makine ve elektrik projeleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cemka yük asansörleri için avan ve uygulama projeleri çizmektedir. Cemka mühendisleri asansör projesi konusunda firmalara yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More