Risk analizi asansör firmaları için tehlikeleri tanımlama, tayin etme, riskleri değerlendirme ve risk azaltıcı önlemler alma konusunda hazırlanan rapordur. Standartlarda sapma olduğunda hazırlanana risk analizi raporu farklı metaodlarla gerçekleştirilir. Risk analizinde kümbet üstü yüksekliğinin alçak olması, kuyu dibi yüksekliğinin yetersiz olması ve kuyu üstü güvenlik hacminin az olması gibi en sık rastlanan risklerdir.

Tehlikelerin önüne geçmek için kullanılan risk analiz raporu asansör firmaları için olmazsa olmaz belgelerden biridir. Kendini tehlikeye atmak istemeyen firmalar için gerekli olan bu belge standartlarda sapma olduğunda asansör firmasının alacağı belgedir. Standartlarda sapma olması asansör için risk oluşturmaktadır. Bu riskleri ortadan kaldırmak için asansör risk analiz raporu hazırlanmalıdır.

Asansör firmaları için risk analizi hazırlayan Cemka mühendislik firması siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti sunmaktayız. Eğer standartları aştıysanız hemen bizimle iletişime geçerek risk analizinizi hazırlayabiliriz.

İlgili Yazılar

UCM Testi Nedir?

UCM asansörlerde yapılan bir testtir. Bu test asansörlerdeki kontrol dışı hareketleri önlemek amacıyla yapılan bir testtir. UCM testi asansörlerde EN 81-A3 standartdına göre yapılmaktadır. Bu standart kontrolsüz asansör kabin hareketlerinin tanınması ve önlenmesini sağlayan test standartıdır. Bu standartlara göre...

Read More