Asansör risk analizi insan ve yük asansörün kullanım sırasında çıkabilecek tehlike ve değerlendirmeleri hakkında bilgi edinmek ve uygulama yöntemlerini öğrenebilmek için hazırlanan belgeye denir. Asansör firmaları mutlaka asansörleri için risk analizi yaptırmalıdırlar.

Tehlikeden kaynaklı olası kazaların önüne geçmek ve olası en az zararla atlatmak için kullanılan risk analizleri asansör modül H ve Modül G ile başvuruları yapılır. İlgili yönetmeliğe göre yapılan kontroller sonucunda asansörünüz için risk analizi hazırlanır. En sık olarak rastlanan risk analizler makine dairesi tabliye tavan yüksekliğinin alçak olması, kuyu dibi yüksekliğinin yetersiz olması ve kuyu üstü güvenlik hacminin az olmasıdır.

Risk analizi belgesi ve gerekli tüm evrakları almak için hemen Cemka mühendisliğe başvurabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında firma olarak siz değerli firmalara piyasadaki en uygun fiyatı belirliyoruz.

İlgili Yazılar

UCM Testi Nedir?

UCM asansörlerde yapılan bir testtir. Bu test asansörlerdeki kontrol dışı hareketleri önlemek amacıyla yapılan bir testtir. UCM testi asansörlerde EN 81-A3 standartdına göre yapılmaktadır. Bu standart kontrolsüz asansör kabin hareketlerinin tanınması ve önlenmesini sağlayan test standartıdır. Bu standartlara göre...

Read More