Asansörler için sistematik olarak risk analizi hazırlanır. Asansörler için hazırlanan risk analizi tehlikeleri tanılama, belirleme ve ortaya çıkarma gibi risklerin değerlendirmesi gibi risk azaltıcı önlemlerin alınması için hazırlanan tavsiye yöntemidir. Asansör firmaları için hazırlanan risk analiz örneği firmalar için gereklidir.

Standartlarda sapma olduğu zaman hazırlanan risk analizi kümbet üstü, kuyu üstü ve dibi, kapılarda daha çok yapılır. Bunun nedeni ise buralarda daha çok riskler oluşur. Risk analiz metodu risk analizi formu ile dokümana aktarılması ve onaylanması gerekir. Modül H belgesi ile birlikte tasarım inceleme belgesi ve modül g belgesi ile risk analizli belgelendirmedir.

Cemka mühendislik asansör risk analizi konusunda asansör firmalarına profesyonel hizmet sunmaktadır. Asansör risk analizi asansör firmaları için gerekli olduğu için Cemka siz değerli firmalara sonuna kadar yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

UCM Testi Nedir?

UCM asansörlerde yapılan bir testtir. Bu test asansörlerdeki kontrol dışı hareketleri önlemek amacıyla yapılan bir testtir. UCM testi asansörlerde EN 81-A3 standartdına göre yapılmaktadır. Bu standart kontrolsüz asansör kabin hareketlerinin tanınması ve önlenmesini sağlayan test standartıdır. Bu standartlara göre...

Read More