Asansör risk analizi standartlarda sapma olması durumunda hazırlanan risk değerlendirme raporudur. Risk analizi genellikle kumbet üstü, kuyu üstü, kuyu dibi ve kapılarda oluşan risklerden dolayı hazırlanır. Risk değerlendirme raporu iki şekilde hazırlanır.

H modülü, tasarım inceleme belgesi ve modül G ile hazırlanan risk analizidir. Ayrıca CE belgesi olan firmalar risk analizi yapabilmeleri için Modül G belgesine sahip olmalıdırlar. İş yerlerinde çalışma şartlarından veya işin yürütülmesi esnasındaki koşullardan ortaya çıkan çeşitli asansör arıza riskleri bulunmaktadır. Asansör riskleri sebebiyle çeşitli sıklık ve büyüklükte iş kazaları meydana gelmektedir. Bu nedenle asansör risk analizi değerlendirme raporu hazırlanır.

Cemka asansör mühendislik firması asansörler için risk değerlendirme analizi için firmalara yardımcı olmaktadır. Sizde asansörleriniz için risk değerlendirmesi yapmak ve yaptırma istiyorsanız Cemka mühendisliğe başvurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

UCM Testi Nedir?

UCM asansörlerde yapılan bir testtir. Bu test asansörlerdeki kontrol dışı hareketleri önlemek amacıyla yapılan bir testtir. UCM testi asansörlerde EN 81-A3 standartdına göre yapılmaktadır. Bu standart kontrolsüz asansör kabin hareketlerinin tanınması ve önlenmesini sağlayan test standartıdır. Bu standartlara göre...

Read More