CE belgesi İnsan ve Yük asansörlerinin avrupa pazarında serbest dolaşımını sağlayan bir tür pasaport görevi gören belgedir. Asansör ürünlerine CE işareti konulduğunda Türkiye ve AB pazarında serbestçe satışa çıkabilir.

Öncelikle ürünlerine CE belgesi almak isteyen firmalar Avrupa birliğinin hazırlamış olduğu direktiflere yani 2014/33/AB yönetmeliğine uymalıdır. Asansör üretimi, montajı ve tasarımı yapan firmalar ilgili yönetmeliğe uymak zorundalar. CE belgesi almayan asansör firmaları ne ürünlerinin satabilirler nede montaj yapabilirler.

Asansör CE belgesi almak istediğinizde ürünün özelliklerine boyutuna göre hangi modül ile yapılacağına karar verilir. Ürün gerekli testler, teknik resimler, kullanma klavuzu ve teknik dosya oluşturulur ve CE belgesinin belgelendirme süreci tamaamlanır. CE belgesi almak için firmamız Cemka mühendisliğe başvurarak profesyonel kadromuzdan yardım alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More