Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır.

Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

Bu yönetmeliğe göre dişlili asansör ce belgesi alabilmek için asansör imalatçısı ve asansör monte eden asansör firmalarının yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu yönetmeliğe göre hazırlanan asansör ce belgesi almak yasal zorunluluktur. Asansör ce belgesi ile ürünlerinizi avrupa ülkelerinde ve ülkemizde kolayca piyasaya sürebilirsiniz.

Ayrıca Asansör CE belgesi alan firmalar standartları karşıladığı gibi kaliteyi de yakalamış olur. Asansör yönetmeliği ve Asansör işletme bakım yönetmeliğine göre hazırlanan dişlili asansör ce belgesi Onaylanmış kuruluş tarafından verilmektedir.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak Dişlili asansörler için CE belgesi sürecini yönetir ve danışmanlık hizmeti verir.

İlgili Yazılar

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More

Basamak Asansörü CE Belgesi

Asansörler günlük hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran bir ulaşım aracı olduğu gibi zamandan da tasarruf yapmaktadır. Asansörler riskli taşıma gruplarına girdiği için mutlaka belli bir kalite ve standartlardan geçmelidir. Bu standartlara sahip olabilmek için asansör firmaları Asansör yönetmeliğine uyarak Onaylanmış...

Read More