Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir.

Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu sağladığı ve ilgili yönetmeliklerle standartları belirlendiği için bu sistemi popüler hale getirmiştir. Dişlisiz asansörler kullanıma açılabilmesi için mutlaka ce belgesine sahip olmalıdırlar. CE belgesi alana asansör firmaları Dişlisiz asansörleri ürünlerini avrupa birliği ülkelerinde piyasaya sürebilir hem de ürünleri standart ve kaliteyi yakalamış olur.

Asansörler 2014/33/AB Asansör yönetmeliğine göre hazırlanmaktadır. Dişlisiz asansör üretimi ve montajı yapmak isteyen firmalar mutlaka bu yönetmeliğe uygun CE belgesi almak zorundadırlar. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

Cemka mühendislik asansör yönetmeliği kapsamında dişlisiz asansörlerin ce belgesi konusunda asansör firmalarına profesyonel bir hizmet vermektedir.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Basamak Asansörü CE Belgesi

Asansörler günlük hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran bir ulaşım aracı olduğu gibi zamandan da tasarruf yapmaktadır. Asansörler riskli taşıma gruplarına girdiği için mutlaka belli bir kalite ve standartlardan geçmelidir. Bu standartlara sahip olabilmek için asansör firmaları Asansör yönetmeliğine uyarak Onaylanmış...

Read More