Asansör CE Avrupa uygunluk anlamına gelen bir işarettir. Bu işarete sahip olabilmek için CE belgesine sahip olmalısınız. Onaylanmış kuruluşlardan alınan CE belgesi ile ürünlerinizi Avrupa da satabilirsiniz. Avrupa birliğinin yeni yaklaşım politikası olan kapsamında hazırlanan CE belgesi standartları ürünleriniz için kalite anlamına gelir.

CE’ye sahip firmalar ürünlerinin temel sağlık ve güvenlik şartlarına uygun olduğunu gösterir. Bu belge aynı zamanda avrupaya satılan ürünlerin sağlığa uygun olduğunu gösterir. CE işareti zorunlu olan bir işarettir. Yasal bir zorunluluk olan bu belge aynı zamanda avrupa ülkelerinde sizin kimliğiniz olur.

Avrupadaki şirketler ile mücadele etmek isteyen CE işaretine sahip olmalıdır. Avrupa ülkeleri Asansörler konusunda da CE işaretini zorunlu kılmıştır. Riskli ürünler kategorisinde yer alan Asansörler ve güvenlik aksamları için CE belgesi almak zorunludur. Asansör imalatı yapan firmalar Asansörlerini avrupada satabilmeleri için CE belgesi almak zorundadır.

Cemka Asansör imalatı yapan firmalar için CE belgesi alma konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. CE belge sürecini profesyonel bir şekilde yöneterek kısa sürede almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More