CE belgesi, bir ürünün Avrupada satışa sunulabilmesi ve serbestçe dolanabilmesi için alınan bir belgedir. CE belgesi Asansörler alınması yasal bir zorunluluktur. Asansör imalatı yapan firmalar Asansör CE belgesi almalıdır. CE belgesi alan asansör firmaları ürünlerine CE işareti iliştirebilirler. CE işareti ile Asansörler ülkemizde ve Avrupada satılabilirler.

Asansör CE belgesi almak isteyen firmalar ürünlerini Asansör yönetmeliğine göre yapmalıdır. Asansör yönetmeliğinin amacı Asansör ve güvenlik aksamlarının temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını ve piyasaya uygun şekilde gözetimini ve denetim esaslarını belirlemektir. Asansör CE belgesi almak için sadece asansör yönetmeliği yetmediği gibi onaylanmış kuruluşlara da başvurmalısınız.

Onaylanmış kuruluşlar CE belgesi verme konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Ancak Asansör CE belgesi almak geniş bir süreçtir. CE belgesi süreci için yapılması gereken, hazırlanması gereken dosya, test gibi işlemler vardır. Bu işlemlerinde bir maliyeti vardır. CE Belgesi maliyeti hesaplamak ve işlemlerin hepsini tamamlamak için Cemka mühendisliğe başvurmalısınız.

Cemka mühendislik sizlere CE belgesi alma konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Cemka bünyesinde barındırdığı mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir. Proje ve mühendislik firmamız sizleri doğru yerlere yönlendirerek CE belgesi alma işlemlerini hızlandırır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More