CE belgesi bir ürününü Avrupa birliği üye ülkelerinde serbestçe dolaşımı hakkına sahip olması için gerekli bir belgedir. CE “Conformite Europeene” kısaltmasından gelen Türkçede Avrupa uygunluk anlamına gelmektedir. CE belgesi alan ürünler temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını, denetleme ve incelemelerinin yapıldığını gösterir.

CE belgesi almak yasal bir zorunluluktur. Asansör üreticileri ürünlerini avrupa da satışa çıkartabilmeleri için AB direktiflerine ve ilgili yönetmeliğe uygun şekilde imalatı ve montajını yapmalıdır. CE belgesine sahip firmalar standartlara uyduğu takdirde Asansör ve güvenlik aksamlarını ülkemizde ve avrupada satabilirler.

Asansör CE belgesi ile ürünlerin kalitesi ve standartları artmış olur. Türkiye de vazgeçilmez bir belge olan CE belgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Onaylanmış kuruluşlar vermektedir. Onaylanmış kuruluşlar özellikle Yüksek risk taşıyan makinalar için CE belgesi düzenlemektedir. CE belgesi almak bir süreçtir. İlk başvurudan CE işaretini ürüne yerleştirene kadar geçen bir uzun süreçtir. Bu süreci hızlandırmak ve doğru yerlere başvurular yapmak için mutlaka bir danışmanlık hizmeti almalısınız.

Cemka Asansör CE belgesi konusunda firmalar danışmanlık hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmetimiz mühendislerimiz tarafından yürütülerek CE belgesini hızlı bir şekilde almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More