CE belgesi Avrupa Standartlarına Uygunluk anlamına gelmektedir.  CE Belgesi, bir ürünün CE işaretine sahip olduğunu bu işaret ile ürünlerin Avrupa pazarında serbestçe dolaşmasını satılmasını sağlayan belgedir. Asansör ve diğer satılacak ürünleri Avrupa üye ülkeleri CE işaretini zorunlu kılmıştır.

Bir kalite belgesi olmayan CE belgesi ile ürünler Avrupa birliğinin hazırlamış olduğu direktiflere ve tüm kriterlere uygun olduğunu gösterir. CE belgesi kapsamında CE belgesi olmadan Avrupa pazarında satılamaz. Avrupa ülkelerine ihraç edilecek tüm ürünlerde ce belgeli olmalıdır. Bu nedenle Avrupa birliği üye ülkelerine ihraç edilecek ürünlerde CE belgesini almalıdır.

Asansör imalatı ve montajı yapan firmalar CE belgesi almak zorundalar. Bu belgeyi almayan asansör imalatçısı ürünü satamaz, montaj yapan asansör firması ise montajını yapamaz. Asansörün teknik mevzuatlara uygun olduğunu gösteren CE belgesi ürünlerinin satılabilmesi için bu belge büyük bir öneme sahiptir. Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilen bu belge için ilgili yönetmeliklere, standartlara ve direktiflere uymalıdır.

Cemka mühendislik Asansör CE belgesi konusunda imalatçı ve montajcı firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Asansör proje ve mühendislik firmamız CE belgesini almak isteyen firmaları doğru yerlere yönlendirerek CE belgesini hızla almasını sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More