Asansör CE belgesi bilindiği üzere Avrupa normlarına uygunluk anlamına gelen bir belgedir. Bu belge üretimini yaptığınız asansörlerin avrupa da satılmasını sağlar. Olmazsa olmaz olan CE belgesini alan firmalar CE standartlarına uymuş firmalardır.

Asansör CE belgesi almazsanız ürünlerinizi avrupada satışa çıkaramazsınız. Yasal bir zorunluluk olan CE belgesini almak için Onaylanmış kuruluşa gitmelisiniz. Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilen bu belge aynı zamanda ürünlerinizin kalite standartların üstünde olduğunu göstermektedir.

Asansör yönetmeliği kapsamında hazırlanan CE belgesi asansörün temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını gösterir. İnsanların, hayvanların ve çevrenin korunması için verilen bu belge Avrupa ülkeleri için yasal olmazsa olmaz bir belgedir. CE belgesi almak sadece onaylanmış kuruluş ile olmaz CE belgesi bir süreçtir. Bu süreçte CE belgesini almak için doğru yerlere başvurmalısınız.

Cemka mühendislik CE belgesi konusunda asansör firmalarına yardımcı olmaktadır. Taklaya gelmek istemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek belgenizi alabilirsiniz. Mühendis kadromuz sizlere sonuna kadar yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More