CE belgesi AB birliği ülkelerinin İnsanların ve asansörlerin güvenliği için hazırlamış olduğu bir direktiftir. Bu direktif ile asansörlerin standartları arttırılmıştır. Asansör direktifine uyarak imalat ve montaj yapan asansör firmaları ürünlerine CE işareti koyabilirler. Bu işaretle asansör firmaları ürünlerini avrupada satabilirler.

Asansörler riskli çalışma grubuna girdiği için CE belgesi alınması zorunludur. Avrupada ve ülkemizde yasal zorunluluğu olan bu belge olmazda olmazdır. CE belgesi almak firmanızın kalitesini de arttırır. Kısaca asansörünüze CE işareti koyarsanız taklaya gelmezsiniz.

Asansör firmaları CE belgesinin ne demek olduğunu iyi bilmektedir ancak ce belgesi alma konusunda çok iyi olmayabilirler. Zira bir sürü yönetmelik ve standartlar bulunmaktadır. Tüm bunlarla uğraşmak istemeyen asansör firmaları ce belgesi alma süreci için yardım almalıdırlar. Bunun için bir Asansör proje ve mühendislik firmalarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Asansörleriniz için CE belgesi almak istediğinizde Cemka mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun bir süreç olan ce belgesi için cemka sizlere CE belgesi örneğini ve süreci anlatarak sizlere yardımcı olur. Cemka bu işi uzun yıllardır yaptığı için sizi CE belgesi alma konusunda doğru yerlere yönlendirerek belgenizi almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More