CE işareti avrupa uygunluk anlamına gelen bir işarettir. Bu işarete sahip ürünler avrupada satışa çıkabilir. CE işareti alabilmek içinde CE belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Her ürün için ayrı ayrı alınan ce belgesi onaylanmış kuruluşlar tarafından verilmektedir.

Asansör yönetmeliği kapsamında verilen ce belgesi temel sağlık ve güvenlik şartlarına uygun olduğunu gösterir. Üretmiş olduğunuz ürünün kalitesini belirleyen ce işareti ile kalitenizi de arttırmış olursunuz. CE işareti taşıyan ürünler güvenilir olduklarını bu işaretle gösterirler. Türkiyede ise ce işareti yasalarla birlikte yasal bir zorunluluk haline gelmiştir.

CE işareti bulunmayan asansörler için montaj yapılamaz. Ancak CE belgesi alıp ürünlerine CE işareti koyan firmalar asansörün montajını yapabilir. Cemka mühendislik CE belgesi ve CE işareti koymak için asansör firmalarına yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More