Asansör CE işareti bir üründe olmazsa olmaz işarettir. Ürünlerinizi avrupa pazarında serbestçe satılabilmesi için konulan bu işaret ayrıca ürünlerinizin kalite ve güvenlik anlamına da gelmektedir.

Ürünlerinize CE işareti koymak istiyorsanız CE belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Asansör CE belgesini alabilmek için 2014/33/AB yönetmeliğinde belirtilen direktiflere uygun olmalıdır. Asansör yönetmeliğinde belirtilen kriterlere uygun olarak üretilen ürünler CE belgesi alır. Avrupa birliği direktiflerine uygun olduğunu gösteren CE işareti Avrupa birliği pazarında olmazsa olmazdır.

CE işaretini ürünlerin üzerinde gördüğünüzde yasaların ve ilgili yönetmeliklerin tamamına uyduğunu gösterir. CE işaretini ülkemizde Türk akreditasyon kurumu yetkili onaylanmış kuruluşlar tarafından vermektedir. CE işareti bir üründe uygunsuz şekilde kullanımı tespit edilirse Türkiye ve diğer ülkelerin yasaları çerçevesinde gerekli cezai işlem uygulanır.

Cemka mühendislik firmamız CE belgesi alma ve ürünlerine CE işareti koyma konusunda asansör firmalarına yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More