Asansör CE işareti bir asansöre konulabilmesi gerekli standartlara uymalıdır. Bu standartlar CE standartlarıdır. CE standartları AB ülkeleri tarafından hazırlanmış olan standartlardır. CE standartları doğrultusunda asansörlere CE işareti konulur. CE işareti konulan bir asansör avrupa ülkelerinde satılabilir.

Asansör CE işaretinin asansöre konulması yasal bir zorunluluktur. CE belgesi alarak Asansörünüze CE işareti koyabilirsiniz. Onaylanmış kuruluş tarafından alacağınız CE belgesi ile asansörünüze ce işareti koyabilirsiniz. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan asansörler ce belgesi alır asansöre ce işareti yerleştirilir.

Asansör yönetmeliğine göre Asansör CE belgesi alan firmaları ürünleri temel sağlı kve güvenlik şartlarına uyduğunu gösterir. İnsan can, mal kaybını önleme ve çevreyi koruma gibi standartlara uyduğunu gösterir. Bir kalite belgesi olan CE belgesi ne sahip firmalar ürünlerine CE işareti koyabilir. CE işareti olan bir ürün avrupa standartlarında olduğu anlaşılır.

Asansör proje ve mühendislik firması olan Cemka CE belgesi konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. CE belgesini alan firmalar asansörlerine CE işaretini yerleştirerek avrupada satılacak hale getirir.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More