Asansör CE Modülleri Nelerdir?

Anasayfa » CE Belgesi » Asansör CE Modülleri Nelerdir?

Asansör CE modülleri uygunluk değerlendirme veya birim doğrulama olarak bilenen modüllerdir. Asansörler için asansör firmalarının aldığı belgelerdir. Asansör modülleri; Modül G, Modül B, Modül E, Modül F, Modül D, ve Modül H olarak alınan modüllerdir. Burada asansör B ve E modülü birlikte alınan modüllerdir. Modül B+E olarak bilinen modüldür.

Modül G: Asansör risk analizini tamamlamak isteyen firmaların aldığı birim doğrulama belgesidir. Her asansör firmasının alabildiği bu modül ile asansör ruhsatı da almak mümkündür.

Modül B+E: Bu modül 2014/33/AB Asansör yönetmeliği ile uygulanan bir birim değerlendirme modülüdür. Asansör firmalarının alması gereken bu modül 5 yıl boyunca geçerlidir. 5 yıl sonra tekrar yenilenmesi gerekir.

Modül F:  Bu modül ürün doğrulaması olarak da geçen bir değerlendirme modülüdür. Bu modülle imalatçı, yönetmelikte geçen mevzu bahis yükümlülükleri yerine getirdiğini ve AT tipi inceleme yönetmeliğinde tanımlanmış olan standartlara uygun olduğunu taahhüt eder.

Modül D: D modülü CE işareti için uygunluk değerlendirme modülü olarak bilinir. Ürün ile ilgili yönetmelik bu modülün uygulanmasına imkan veriyorsa imalatçı tarafından alınır. Asansör Modül D belgesi asansörler için üretim ve imalatta kalite güvencesi denilebilmektedir.

Modül H: Bu modül 2014/33/AB yönetmeliğinde bulunan en popüler modüldür. CE uygunluk değerlendirme prosedürü olan bu modül imalatçı tarafından ürünüyle alakalı ise alır.

Hidrolik Araç Asansör Projesi

İnsan hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran asansörler yapılar gibi bir proje hazırlandıktan sonra kullanıma açılmaktadır. Asansör projeleri asansör proje mühendislik firmaları tar...

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Gümüşhane

Gümüşhane CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Gümüşhane'de başvuruc...

Zonguldak Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene