Asansör CE Modülleri Nelerdir?

Anasayfa » CE Belgesi » Asansör CE Modülleri Nelerdir?

Asansör CE modülleri uygunluk değerlendirme veya birim doğrulama olarak bilenen modüllerdir. Asansörler için asansör firmalarının aldığı belgelerdir. Asansör modülleri; Modül G, Modül B, Modül E, Modül F, Modül D, ve Modül H olarak alınan modüllerdir. Burada asansör B ve E modülü birlikte alınan modüllerdir. Modül B+E olarak bilinen modüldür.

Modül G: Asansör risk analizini tamamlamak isteyen firmaların aldığı birim doğrulama belgesidir. Her asansör firmasının alabildiği bu modül ile asansör ruhsatı da almak mümkündür.

Modül B+E: Bu modül 2014/33/AB Asansör yönetmeliği ile uygulanan bir birim değerlendirme modülüdür. Asansör firmalarının alması gereken bu modül 5 yıl boyunca geçerlidir. 5 yıl sonra tekrar yenilenmesi gerekir.

Modül F:  Bu modül ürün doğrulaması olarak da geçen bir değerlendirme modülüdür. Bu modülle imalatçı, yönetmelikte geçen mevzu bahis yükümlülükleri yerine getirdiğini ve AT tipi inceleme yönetmeliğinde tanımlanmış olan standartlara uygun olduğunu taahhüt eder.

Modül D: D modülü CE işareti için uygunluk değerlendirme modülü olarak bilinir. Ürün ile ilgili yönetmelik bu modülün uygulanmasına imkan veriyorsa imalatçı tarafından alınır. Asansör Modül D belgesi asansörler için üretim ve imalatta kalite güvencesi denilebilmektedir.

Modül H: Bu modül 2014/33/AB yönetmeliğinde bulunan en popüler modüldür. CE uygunluk değerlendirme prosedürü olan bu modül imalatçı tarafından ürünüyle alakalı ise alır.

Asansör Avan Proje Raporu

Asansör avan proje, bir yapıya kurulacak asansörün kullanım amacına, kapasitesine, kumanda ve kullanım şekline göre temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Bu proje ile asans...

Çiğli Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Merkeze 17 km mesafede bulunan İzmir’in çiğli ilçesinin kuzeyinde menemen, doğusunda karşıyaka, kuzeyinde ve batısında ege denizi bulunmaktadır. 130 km yüz ölçümüne sahip ilçenin...

Beypazarı Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Ankaranın kuzey batısında yer alan beypazarı ilçesi tarih boyunca bir çok medeniyete tanıklık eden uğrak yeri olan bir ilçedir. Günümüzde pek bilinmese de tarihte popüler olan ilçemizdi...

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene