Asansör CE ürün belgelendirme işlemi Onaylanmış kuruluş tarafından yapılan bir belgelendirme işlemidir. CE belgesine sahip olmak için mutlaka bu kuruluşlara gitmelisiniz.

CE işareti avrupa birliği üye ülkeleri tarafından hazırlanmış olan bir işarettir. Bu işarete sahip asansör firmaları ürünlerini avrupa pazarında satışa sunabilir. Avrupa ülkelerinde asansörleri CE işareti ile satmak yasal bir zorunluluktur.

Asansör CE ürün belgelendirme işlemi belli bir süreçte alınan belgedir. Bu süreçte sadece onaylanmış kuruluşlara değil farklı yerlere başvurup belgelerinizi almalısınız. Bu süreci yönetmek için de mutlaka asansör mühendislik firmalarından yardım alarak CE belgesini kolayca alabilirsiniz. CE belgesi için danışmanlık hizmeti veren firmalar sizleri doğru yere yönlendirerek ve ilgili yönetmeliklere uygun hareket ettirerek belgenizi almanızı sağlar.

Cemka mühendislik izmirde faaliyet gösteren bir mühendislik ve proje firmasıdır. CE belgesi ve bir çok belge almanızı sağlayan ve proje çizimi yapan firmadır. Kendi içindeki mühendis kadrosu ile bir sayısız firmaya hizmet vermektedir.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More